درباره گالش

همونطور که هممون میدونیم شمال کشور با خاک حاصل‌خیز ، هوای خوب وآب فراوانی که داره در ستایشش وصف بسیارست. همونطور که فردوسی در  وصفش میگه:

  که مازندران شهر ما یاد باد

همیشه بر و بومش آباد باد

که در بوستانش همیشه گل است

به کوه اندرون لاله و سنبل است

هوا خوش‌گوار و زمین پرنگار

نه گرم و نه سردو همیشه بهار

نوازنده بلبل به باغ اندرون

گرازنده آهو به راغ اندرون

همیشه نیاساید از جست‌وجوی

همه ساله هرجای رنگ است و بوی

گلاب است گویی به جویش روان

همی شاد گردد ز بویش روان

دی و بهمن و آذر و فرودین

همیشه پر از لاله بینی زمین

همین ویژگی مثبتشه که باعث شده از نعمت های فراوانی برخوردار باشه و توش بشه محصولات متنوعی رو تولید کرد و درصد بیشتر مردمش از این طریق امرار معاش کنند. از خانم های خونه دارش بگیر که میتونن کلی چیزای محلی و خوشمزه درست کنن تا خیلی از دامدارها، باغدارها و کشاورزاش که با صرف هزینه زیاد و با استفاده از روشهای طبیعی و کودهای حیوانی می تونن محصولات با کیفیتی تولید کنند به امید اینکه دست رنج زحماتشونو بگیرن و امرار معاش کنن.  اما مشکلاتی بر سر راهشون وجود داره. اول اینکه مشکل تامین مواد اولیه لازم رو دارن،  دوم اینکه حضور واسطه ها و دلال‌هاست که باعث میشه مجبور بشن زیر قیمت محصولاتشونو بفروشن و سود کمی به خودشون برسه. مشکل سوم اینکه محصولات با کیفیت  و بی کیفیت با هم قاطی میشه و معلوم نمیشه چه کسی با کیفیت کار کرده. مشکل چهارم  اینکه اصلن این افراد شناخته نشدن تا بشه با اطمینان کامل  ازشون خرید کرد. همین مشکلات که باعث میشه همیشه به این واسطه ضرر زیادی رو متحمل بشن. در نهایت خیلی هاشون دور اینکارو خط بکشن یا برای کار به شهرهای بزرگتر رو بیارن.

در عین حال در شهرهای دیگه کسایی هستندکه خیلی دوست دارن به طور مستقیم از این تولید کننده‌ها، محصولاتشونو تهیه کن. با این اطمینان که محصولی کاملا محلی و با کیفیت رو تهیه کرده باشن.

برای همین تصمیم گرفتیم گالشو راه بندازیم.

هدف گالش تولید محصول نیست.

بلکه هدفش  به عنوان یه واسطه اینه که تولید کننده‌هایی که  به طور طبیعی محصولاتشونو تولید میکنن رو پیدا کنه. امکانات لازم جهت تولید محصول بهتر رو در اختیارشون بزاره، نظارت کامل بر کارشون داشته باشه و محصولاتشونو به دست مشتری برسونه. تا  هم تولید کننده ها به سود مناسب  دست پیدا کنند و هم مشتریان با اطمینان کامل محصولاتی سالم، با کیفیت و محلی تهیه کنند.

درنهایت هدف گالش صرفا رسیدن به سودهی نیست، بلکه سه هدف بزرگ داره: یکیش ساختن یه زندگی با کیفیت، هم برای مشتریان و هم برای تولید کنندگان. دوم، استفاده مناسب از منابع طبیعی خدادادی این خاک وسومیش ایجاد یک محیطی مناسب برای اشتغال افراد مستعد و بومی. برای اینکه بتونن بدون نگرانی از  کار و درآمد در شهرشون بمونن و از نعمت هایی که خداوند به خاکشون داده بهترین استفاده رو بکنن و  زندگیشونو بسازن.