آشنایی با گالش | پروژه گالش چیست؟

پروژه گالش تنها یک فروشگاه نیست؛ بلکه گالش را می‌‌توان یکی از استارتاپ‌های ‌نوین کشور در زمینه کشاورزی به شمار آورد که قصد دارد با ارائه راهکارهای نوین، ضمن حمایت از کشاورزان، محصولات کشاورزی سالم را به دست مصرف کنندگان برساند. در گالش، محصولات کشاورزی سالم به ویژه برنج و محصولات مرتبط به صورت مستقیم از شالیزارهای شمال کشور به دست مصرف کنندگان می‌‌رسد. البته اهداف استارتاپ گالش به همینجا ختم نمی شود و در ادامه، قصد داریم به طور کامل به بررسی گالش و خدمات آن بپردازیم.

پروژه گالش و اهداف آن

محصولات گالش
برنج طارم هاشمی گالش

استارتاپ گالش، از یکی از ایده‌های ‌خلاقانه در زمینه کشاورزی آغاز شد. یکی از اصلی ترین اهداف پروژه گالش، حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان است. حمایت از تولیدکنندگان در گالش به صورت‌های ‌مختلف مانند خرید نقدی محصولات و نیز ارائه وام‌های ‌قرض الحسنه به کشاورزان انجام می‌‌شود. گالش در ابتدای کار بر روی محصولات کشاورزی شمال کشور تمرکز کرده است و اقدام به عرضه مستقیم برنج از شالیزارهای شمال کشور نموده است.

پروژه گالش قصد دارد با حذف واسطه ها، ضمن ایجاد بازار فروش بهتر برای کشاورزان، قیمت مناسبی را نیز به خریداران ارائه دهد. گالش با ارائه این خدمات به کشاورزان، از آن‌ها ‌انتظار دارد تا محصولات باکیفیتی را نیز تولید کنند. مصرف آب کمتر و حذف کودهای شیمیایی از چرخه تولید محصول نیز از دیگر انتظارات گالش از کشاورزان است. در نهایت، تحقق این انتظارات می‌‌تواند گامی مهم در راستای تولید محصولات ارگانیک و بهبود شرایط اقلیمی کشور باشد.

مزایای خرید از گالش چیست؟

اولین مزیت خرید از گالش، حمایت از کشاورزانی است که با تلاش و کوشش فراوان، محصولاتی سالم و باکیفیت تولید می‌‌کنند. محصولاتی که در گالش عرضه می‌‌شود، حاصل تلاش و دسترنج کشاورزانی است که سال‌ها ‌در زمینه تولید محصولات باکیفیت فعالیت کرده اند. گالش محصولات این کشاورزان را به صورت مستقیم به دست کاربران می‌‌رساند. به این ترتیب کشاورزان می‌‌توانند بازار مناسبی برای عرضه محصولات خود پیدا کنند و خریداران نیز محصولات را با قیمت مناسب خریداری کنند.

برنج باکیفیت گالش
برنج شالیزراهای شمال – گالش

از دیگر مزایای خرید از گالش، می‌‌توان به قیمت مناسب تر محصولات اشاره کرد. گالش با حذف تمامی واسطه ها، محصولات باکیفیت کشاورزی را به طور مستقیم به دست خریداران می‌‌رساند. این امر سبب  کاهش قیمت نهایی محصول می‌‌شود. خرید از گالش از نظر اقتصادی برای مشتریان به صرفه است.

در هنگام خرید محصولات از گالش، می‌‌توانید به صورت کامل مشخصات آن محصول را مشاهده کنید. در صفحه محصولات گالش، همه مشخصات محصولات از جمله کشاورز تولید کننده، محل مزرعه و … قابل مشاهده است.

شما می‌‌توانید برحسب نیاز خود، محصولات موردنیاز خود را خریداری کنید. امکان خرید محصولات در بسته بندی‌های ‌مختلف وجود دارد، این امر سبب می‌‌شود تا کاربران بتوانند محصولات موجود را متناسب با نیاز خود خریداری کنند.

تنوع محصولات در گالش، یکی دیگر از مزایای خرید از این فروشگاه است. برای مثال، برنج‌های ‌ارائه شده در گالش، در انواع مختلفی عرضه می‌‌شوند تا نیازها و سلایق همه خریداران را پوشش دهد.

مراحل کار گالش

مراحل کار گالش از مزرعه تا مشتری را می‌‌توان به صورت زیر بیان کرد:

  1. مشتری بعد از بررسی محصولات مختلف و کشاورز، محصول موردنیاز خود را در بسته بندی مناسب سفارش می‌‌دهد.
  2. پس از ثبت سفارش توسط مشتری در فروشگاه گالش، سفارشات ثبت شده در انبال شمال (واقع در قائمشهر یا آمل) با توجه به شناسنامه هر محصول که مختص هر کشاورز است، بسته بندی و آماده ارسال می‌‌شود.
  3. به طور متوسط بین 5 تا 7 روز کاری، محصول بسته بندی شده در شمال به دست مشتری در تهران می‌‌رسد.

محصولات گالش

گالش به طور عمده در حال حاضر دو نوع محصول را پوشش می‌‌دهد. برنج طارم هاشمی و آرد برنج محصولاتی هستند که در گالش عرضه می‌شوند.

برنج طارم هاشمی (کشت اول و دوم)

برنج طارم هاشمی کشت شده در شهر‌های ‌قائمشهر، آمل، فریدونکار و سایر شهر‌های ‌استان مازندران در گالش عرضه می‌‌شود.

آرد برنج

آرد برنج باکیفیت از برنج شکسته طارم هاشمی، با نظارت گالش تولید می‌‌شود و به مشتریان عرضه می‌‌شود.

محدوده سرویس دهی پروژه گالش

در حال حاضر، ناحیه سرویس دهی مجموعه گالش، محدود به شهر تهران است. مشتریان تهرانی می‌توانند محصول موردنظر خود را از سایت گالش سفارش دهند و در کمتر از یک هفته تحویل بگیرند. البته گالش برای ارائه خدمات در سایر شهرها نیز برنامه دارد و به زودی در شهرهای دیگر نیز خدمات خود را ارائه می‌‌دهد.

پست‌های اخیر: