انواع برنج پاکستانی – برنج ایرانی بخریم یا پاکستانی؟

برنج یکی از محبوب ترین محصولات کشاورزی در سراسر جهان است و کشورهای زیادی اقدام به تولید برنج می‌کند. اما در بازار ایران، برخی از برنج‌های خارجی نسبت به سایر برنج‌ها بیشتر یافت می‌شوند و از محبوبیت بیشتری برخوردارند. برنج پاکستانی، در کنار برنج هندی یکی از محبوب ترین انواع برنج خارجی در بازار کشور ماست. امروزه انواع برنج پاکستانی به بازار ایران وارد شده است که به سبب ویژگی‌هایی مانند قیمت مناسب و عطر و طعم قابل قبول، توانسته است نظر برخی از مصرف کنندگان را به خود جلب نماید.

برخی از سوالاتی که مصرف کنندگان در زمان خرید برنج پاکستانی با آن مواجه می‌شوند، عبارتند از اینکه قیمت برنج ایرانی بیشتر است یا برنج پاکستانی؟ کیفیت برنج پاکستانی چگونه است؟ عطر و طعم برنج پاکستانی چطور است؟ و … . در ادامه این مقاله از وبلاگ گالش، قصد داریم به معرفی و بررسی انواع برنج پاکستانی بپردازیم.

ویژگی‌های انواع برنج پاکستانی

برنج‌های پاکستانی عمدتا از خانواده برنج باسماتی هستند. این برنج‌ها عطر و بوی قابل قبولی دارند که البته به اندازه عطر و طعم برنج‌های ایرانی خوب نیست. همچنین دانه‌های برنج پاکستانی معمولا به رنگ سفید و در ابعاد یکسان هستند. بیشتر برنج‌های پاکستانی در دسته برنج‌های دانه بلند قرار می‌گیرند.

انواع برنج‌های پاکستانی کدامند؟

برنج‌های پاکستانی شباهت زیادی با برنج‌های هندی دارند. به همین دلیل برخی از انواع برنج مانند برنج باسماتی، برنج 1121، برنج 1509 و … را هم در بین برنج‌های هندی می‌بینیم و هم در بین برنج‌های پاکستانی. در ادامه به بررسی انواع برنج پاکستانی می‌پردازیم.

  • برنج باسماتی رایج ترین نوع برنج پاکستانی در کشور ماست. این برنج دانه بلند از عطر و طعم قابل قبولی برخوردار است و به همین دلیل به یکی از گزینه‌های اصلی مصرف کنندگان برای خرید تبدیل شده است.
  • یکی از محبوب ترین انواع برنج پاکستانی، برنج 1121 است. برنج 1121 در دسته برنج‌های دانه بلند قرار می‌گیرد.
  • برنج احمد نیز از برنج‌های مشهور پاکستانی است که با دارا بودن قیمت مناسب، به عنوان یک گزینه اقتصادی به فروش می‌رسد.

برای آشنایی بیشتر با برنج‌های هندی، مقاله «انواع برنج هندی چیست؟» از وبلاگ گالش را مطالعه کنید.

مقایسه کیفیت برنج‌های پاکستانی با برنج ایرانی

برنج ایرانی بهترین کیفیت را در بین همه انواع برنج موجود در بازار داراست. عطر و طعم برنج ایرانی فوق العاده و بی نظیر است و هیچ کدام از انواع برنج‌های خارجی مانند برنج پاکستانی یا برنج هندی، از نظر کیفیت با برنج ایرانی قابل مقایسه نیست. پس اگر کیفیت برنج برای شما اهمیت بالایی دارد و در قیمت برنج از نظر اهمیت در رده‌های بعدی قرار می‌گیرد، بهتر است به سراغ خرید برنج ایرانی بروید.

مقایسه قیمت برنج ایرانی و برنج پاکستانی

به طور معمول قیمت برنج ایرانی نسبت به برنج پاکستانی بالاتر است و برنج پاکستانی، گزینه‌ای اقتصادی و مقرون به صرفه به شمار می‌آید. اگر قصد ندارید برای خرید برنج خیلی هزینه کنید و به دنبال گزینه‌ای اقتصادی و مقرون به صرفه هستید،‌ خرید برنج پاکستانی می‌تواند برای شما مناسب باشد.

پست‌های اخیر: