برنج طارم هاشمی چیست؟ | راهنمای خرید برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی همانطور که از نامش پیداست، از ترکیب دو نوع برنج مشهور ایرانی یعنی برنج‌های طارم و هاشمی بدست می‌آید. ترکیب کردن برنج طارم و هاشمی باید در هنگام کاشت این دو نوع برنج انجام شود. بذر برنج طارم و برنج هاشمی در هنگام کاشت، به نسبت مشخص توسط کشاورزان ترکیب می‌شود و پس از طی کردن مراحل رشد و برداشت، برنج طارم هاشمی با کیفیت عالی بدست می‌آید. اگر می‌خواهید بدانید که خواص و ویژگی‌های برنج طارم هاشمی چیست، در ادامه با وبلاگ گالش همراه باشید.

پخت، عطر و طعم 

برنج طارم هاشمی به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی، در استان‌های شمالی کشور مانند گیلان و مازندران کشت می‌شود. به این دلیل که برنج طارم هاشمی گونه‌ای اصلاح شده و ترکیبی از دو نوع برنج است، در برابر شرایط محیطی از جمله آب و هوا، کم آبی و… مقاوم است. برنج طارم هاشمی عطرو طعم خوبی دارد و بعد از پخت به میزان قابل توجهی قد می‌کشد، دون دون می‌شود و بافت نرمش را حفظ می‌کند. برنج طارم هاشمی را می‌توان هم به صورت کته و هم به صورت آبکش پخت و در کنار سایر غذاهای خوشمزه ایرانی استفاده کرد.

ویژگی‌های ظاهری برنج طارم هاشمی چیست؟

هر کدام از انواع برنج‌های ایرانی، دارای ویژگی‌های ظاهری خاصی هستند که می‌توان تا حد زیادی، آن‌ها را از روی شکل دانه تشخیص داد. دانه برنج طارم هاشمی، قد بلند و قلمی است. همچنین رنگ دانه برنج طارم هاشمی، سفید مایل به کرمی است.

برای درک بهتر تفاوت بین برنج‌های ایرانی و مشخصات هر کدام، حتما مقاله انواع برنج‌های ایرانی را مطالعه کنید.

قیمت برنج طارم هاشمی

قیمت برنج طارم هاشمی به دلیل محبوبیت و کیفیت آن نسبت به  دیگر برنج‌های ایرانی موجود در بازار بیشتر است. البته باید گفت که قیمت برنج طارم هاشمی، با توجه به کیفیت بالای آن کاملا توجیه می‌شود. اگر به کیفیت اهمیت می‌دهید و به دنبال خرید بهترین برنج ایرانی هستید، خرید برنج طارم هاشمی به شما پیشنهاد می‌شود.

بهترین برنج طارم هاشمی را از کجا می‌توان خرید؟

اگر قصد خرید برنج طارم هاشمی به صورت مستقیم از مزرعه کشاورزان را دارید، در فروشگاه گالش شما می‌توانید با مراجعه به صفحه محصولات کشاورزان ما، بهترین  انواع برنج ایرانی را که پس از کیفیت سنجی به صورت مستقیم از مزرعه کشاورزان تهیه شده است، به همراه شناسنامه کامل محصول در حجم کم و به صورت بسته های تستی تهیه کنید و پس از اطمینان از کیفیت و پخت، محصول هر کشاورز را با قیمت مناسب و با خیال آسوده سفارش دهید.

پست‌های اخیر: