برنج عطری چیست؟ انواع برنج عطری

برنج عطری یا برنج معطر به برنج هایی گفته می‌شود که قبل و بعد از پخته شدن، عطر و بوی دلپذیری منتشر می‌کنند. البته به طور معمول، همه برنج‌های ایرانی دارای عطر و بوی خوبی هستند، اما عطر و بوی برنج عطری به مراتب بیشتر از سایر انواع برنج است. در ادامه این مقاله از وبلاگ گالش قصد داریم بررسی کنیم که برنج عطری چیست و چه انواعی دارد.

برنج عطری یا معطر چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، برنج عطری یا برنج معطر، به آن دسته از برنج هایی می‌گویند که رایحه ای بیشتر نسبت به سایر برنج‌ها دارند. عطر و بوی خوش برنج یکی از عوامل موثر در کیفیت آن است. به طور کلی، برنج‌های ایرانی به انواع مختلفی مانند برنج عطری و برنج پرمحصول تقسیم بندی می‌شوند. عطر و بوی برنج‌های عطری معمولا نسبت به برنج‌های پر محصول بیشتر است.

انواع برنج عطری چیست؟

برنج عطری یک نوع خاص و مستقل از برنج‌های ایرانی نیست، بلکه به برخی از برنج‌های ایرانی موجود در بازار، به دلیل عطر و بوی بهتر، برنج عطری می‌گویند. در ادامه انواع برنج عطری را بررسی می‌کنیم.

1. برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی یا برنج هاشمی یکی از بهترین انواع برنج عطری است. این نوع برنج علاوه بر بوی عالی، کیفیت پخت بسیار خوبی نیز دارد. به همین دلیل برنج طارم هاشمی یکی از برنج‌های گران قیمت بازار است.

2. برنج طارم محلی

برنج طارم محلی، به نوع خاصی از برنج طارم گفته می‌شود که دچار هیچگونه اصلاح نژادی نشده است. این نوع برنج نیز یکی از انواع برنج عطری است و از بوی خوبی برخوردار است.

3. برنج صدری

برنج صدری یکی دیگر از انواع برنج عطری است. عطر و بوی برنج صدری نسبت به برنج طارم هاشمی کمتر است.

بهترین برنج عطری ر ا از کجا بخریم؟

امروزه با وجود فروشگاه‌های آنلاین امکان خرید برنج عطری از همه مناطق فراهم است. فروشگاه گالش یکی از فروشگاه‌های آنلاین محصولات کشاورزی است که برنج عطری ایرانی مانند برنج طارم هاشمی را با قیمت مناسب به شما ارائه می‌دهد. فروشگاه گالش با حذف واسطه‌ها و ایجاد امکان خرید مستقیم از کشاورزان، ضمن حمایت از این قشر زحمتکش، برنج عطری باکیفیت ایرانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

پست‌های اخیر: