بهترین انواع برنج خارجی کدامند؟

برنج‌های موجود در بازار، انواع مختلفی دارند که به طور عمده به دو دسته برنج ایرانی و برنخ خارجی تقسیم می‌شوند. مهم ترین سوالات مصرف کنندگان در زمان خرید برنج عبارتند از اینکه برنج خارجی چه انواعی دارد؟ چند نوع برنج خارجی در بازار موجود است؟ برنج خارجی کدام کشور کیفیت بهتری دارد؟ عطر و طعم برنج خارجی چگونه است؟ قیمت برنج خارجی به چه عواملی بستگی دارد؟  و… در ادامه قصد داریم به معرفی و بررسی انواع برنج خارجی بپردازیم.

انواع برنج خارجی کدامند؟

در ابتدا قصد داریم به بررسی انواع برنج خارجی بپردازیم. برنج‌های خارجی معمولا بر اساس کشور تولیدکننده تقسیم بندی می‌شوند. کشورهایی که برنج تولیدی آن‌ها در بازار ایران به وفور یافت می‌شود، شامل هند، پاکستان، تایلند و … می‌شوند. هر کدام از برنج‌های تولیدشده در هر کشور نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

برنج هندی

برنج‌های هندی، محبوب ترین برنج‌های خارجی در ایران هستند. برنج هندی قیمت مناسبی دارد و به خوبی در هنگام پخت، قد می‌کشد. برنج‌های دانه بلند موجود در بازار، عمدتا برنج‌های هندی هستند. برنج باسماتی از مشهورترین انواع برنج هندی است که به وفور در بازار ایران یافت می‌شود و از کیفیت مناسبی برای پخت برخوردار است.

برنج پاکستانی

کیفیت پخت برنج پاکستانی، نسبت به سایر انواع برنج‌های خارجی بالاتر است. پخت برنج پاکستانی آسان است و مانند برنج‌های ایرانی، نیاز به دقت و مهارت زیادی ندارد. از مهم ترین انواع برنج‌های پاکستانی می‌توان به برنج 1121 اشاره کرد.

برنج تایلندی

برنج‌های تایلندی نسبت به برنج‌های هندی و پاکستانی از محبوبیت کمتری در میان ایرانیان برخوردارند. برنج جاسمین مشهورترین نوع برنج تایلندی است که دانه‌های درشت و بلند دارد و رنگ دانه‌های آن، نیمه شفاف است.

برنج ژاپنی

برنج‌های ژاپنی در بازار ایران به ندرت یافت می‌شوند و برای مصارف خاص به فروش می‌رسند. با توجه به مناسب بودن این برنج برای پخت سوشی، برنج ژاپنی را با نام برنج سوشی نیز می‌شناسند. دانه‌های این برنج بعد از پخت، معمولا به هم می‌چسبند.

برنج ایرانی بهتر است یا انواع برنج خارجی؟

برای پاسخ به این سوال، باید ترجیح مصرف کننده را بررسی کنیم. برنج ایرانی قیمت بالاتری نسبت به برنج خارجی دارد و قیمت پایین تر برنج خارجی ممکن است برای بسیاری از خریداران اولویت داشته باشد. اما باید توجه داشت که کیفیت پخت برنج ایرانی، بسیار بالاتر از برنج خارجی است. عطر و طعم برنج ایرانی در بین تمام برنج‌های دنیا خاص و استثنایی است.

برای مقایسه برنج ایرانی با برنج خارجی و درک تفاوت‌های این دو نوع برنج، حتما مقاله «مقایسه برنج خارجی با برنج ایرانی» از وبلاگ گالش را مطالعه کنید.

 

پست‌های اخیر: