نکات پخت برنج ایرانی

برنج ایرانی باکیفیت ترین برنج موجود در بازار کشور ماست که از عطر و طعمی عالی برخوردار است. یکی از نکاتی که همه آشپزان با آن موافق هستند این است که پخت برنج ایرانی، نیازمند رعایت نکات و اصول خاصی است. بسیاری از آشپزان معتقدند که پخت برنج ایرانی نسبت به برنج‌های خارجی دشوارتر است. به همین دلیل برای آشپزان و به ویژه خانم‌های خانه دار، فوت و فن پخت برنج ایرانی اهمیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله از وبلاگ گالش، قصد داریم نکات پخت برنج ایرانی را با شما مطرح کنیم.

خرید برنج ایرانی باکیفیت

اولین نکته این است که از برنج باکیفیت ایرانی استفاده کنید. به همین دلیل لازم است برنجی باکیفیت خریداری کنید. برنج باکیفیت، دانه‌های خرده کمی دارد و یکدست است. گالش با ارائه بهترین برنج‌های شمال، امکان خرید برنج ایرانی با بهترین کیفیت را برای شما فراهم کرده است.

ظاهر برنج باکیفیت

برنج‌های ایرانی که خریداری می‌کنید، باید دارای دانه‌های باریک و بلند و شیری رنگ باشند. همچنین دانه‌های برنج ایرانی نباید شکننده یا نرم باشند و باید حالتی سفت داشته باشند.

قد کشیدن برنج

برای کمک به قد کشیدن برنج، زمانی که آن را به آب در حال جوش اضافه کردید، چند تکه یخ هم به آن اضافه کنید. اگر در حال پخت برنج کته هستید، قبل از اضافه کردن یخ ها، کمی آب هم اضافه کنید.

حل مشکل سوختگی ته برنج

یکی از مشکلاتی که بسیاری از آشپزان با آن مواجه می‌شوند، این است که به دلایل مختلف، ته برنج می‌سوزد. اگر این مشکل برای شما هم ایجاد شد، می‌توانید با اضافه کردن چند تکه پیاز یا چند تکه نان، بوی سوختگی برنج را کاهش دهید.

انتخاب ظرف مناسب برای پخت برنج ایرانی

برای اینکه برنج ایرانی شما به خوبی قد بکشد، نیاز به فضای کافی دارد. به همین دلیل، لازم است ظرفی با ابعاد و ظرفیت مناسب انتخاب کنید تا برنج شما به خوبی فضا برای قد کشیدن داشته باشد. انتخاب ظرف مناسب همچنین در جلوگیری از به‌هم‌چسبیدن دانه‌های برنج، موثر است.

جمع بندی نکات پخت برنج ایرانی

در این مقاله نکات مهم در پخت برنج ایرانی را برای شما ذکر کردیم. اگر شما هم نکته یا فوت و فن خاصی برای پخت برنج ایرانی در نظر دارید، حتما در بخش نظرات در زیر همین مقاله با ما و بقیه کاربران مطرح کنید.

پست‌های اخیر: