راهنمای خرید برنج برای رستوران، تالار و آشپزخانه

برنج محبوب ترین غذای ایرانی است که در کنار انواع خورشت‌ها و کباب‌ها سرو می‌شود. به همین دلیل است که این غذا در تمام رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها، تالارها و سایر محل‌های برگزاری جشن‌ها و مجالس پخته می‌شود. یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران رستوران‌ها و تالارها، تهیه غذای با کیفیت و خوشمزه برای مراجعه کنندگان است.  به عنوان مدیر یک تالار یا رستوران،  باید همواره سعی کنید بهترین مواد اولیه را برای پخت غذاها انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید با جلب رضایت مراجعه کنندگان، اعتبار و محبوبیت رستوران یا تالار خود را افزایش دهید. در این مقاله از وبلاگ گالش قصد داریم با ارائه نکاتی درباره انواع برنج ایرانی، راهنمای خرید برنج با کیفیت برای رستوران یا تالار را به شما ارائه دهیم.

برای رستوران و تالار، برنج خارجی بخریم یا ایرانی؟

اولین و مهمترین نکته این است کدام نوع برنج ایرانی یا خارجی برای شما مناسب‌تر است. همانطور که می‌دانید معمولا قیمت برنج ایرانی از برنج خارجی بیشتر است و خرید برنج خارجی، به صرفه‌تر از برنج ایرانی است. از طرفی کیفیت، عطر و طعم برنج ایرانی بسیار بالاتر از برنج خارجی است.

برنج‌های خارجی طعمی معمولی دارند و از عطر و بوی چندانی برخوردار نیستند. به همین دلیل برنج خارجی،  فقط به عنوان یک گزینه ارزان قیمت و اقتصادی در رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که به دنبال ارائه انواع پلو و چلو با بهترین کیفیت هستید، بهتر است با صرف هزینه بیشتر به سراغ برنج‌های ایرانی بروید.

بهترین برنج ایرانی برای آشپزخانه و رستوران کدام است؟

برنج طارم هاشمی بهترین نوع برنج ایرانی و یکی از بهترین برنج‌ها در سراسر دنیا به شمار می‌رود. عطر و طعم فوق العاده این برنج، نظر همه مصرف‌کنندگان را جلب می‌کند. اما نکته مهم درباره این برنج قیمت بالای آن است. در صورتی که صرفا کیفیت برای شما اهمیت داشته باشد و قیمت برای شما اولویت نباشد،  خرید برنج طارم هاشمی برای رستوران و آشپزخانه بهترین گزینه است. برنج طارم هاشمی می‌تواند بهترین گزینه برای رستوران‌های لوکس و سطح بالا باشد. اما در صورتی که امکان خرید برنج طارم هاشمی را ندارید،  میتوانید روی گزینه‌های اقتصادی‌تر مانند برنج فجر هم حساب کنید. و یا از ترکیب برنج طارم هاشمی و برنج فجراستفاده کنید.

یکی از بهترین برنج‌های ایرانی که هم قیمت مناسب و هم کیفیت مطلوبی دارد، برنج فجر است. برنج فجر در مناطق شمالی تولید می‌شود و ترکیب خوبی از قیمت و کیفیت دارد. برنج فجر در زمان پخت به خوبی قد می‌کشد و عطر و بوی بسیار مطلوبی دارد.  همین امر سبب شده  تا برنج فجر به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای پخت انواع پلو و چلوی رستورانی استفاده شود.

جمع بندی

برنج‌های ایرانی عطر و طعم فوق العاده ای دارند که در افزایش کیفیت غذا و افزایش محبوبیت رستوران یا آشپزخانه شما، نقش مهمی دارد. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم برای افزایش کیفیت غذای آشپزخانه خود و جلب رضایت مشتریان، تا حد امکان برنج‌های ایرانی مانند برنج طارم هاشمی و برنج فجر را خریداری کنید.

پست‌های اخیر: