راهنمای خرید برنج برای عید – بهترین برنج شب عید کدام است؟

برنج از محبوب‌ترین غذاها در سفره ایرانیان به شمار می‌‌آید و مردم کشورمان در مناسبت‌های مختلف برنج را به صورت‌های گوناگونی تهیه می‌‌کنند. انواع مختلفی از پلو‌ها و جلوه‌های ایرانی وجود دارد که از میان آنها می‌‌توان به سبزی پلو، مرصع پلو، آلبالو پلو، کلم پلو، رشته پلو، عدس پلو، زرشک پلو و … اشاره کرد. انواع غذاهای خوشمزه‌ای که با برنج تهیه می‌‌شوند، در مناسبت هایی مانند نوروز بسیار محبوب هستند. به همین دلیل است که خرید برنج برای عید، برای بسیاری از ایرانیان اهمیت دارد. در ادامه این مقاله از وبلاگ گالش قصد داریم به بررسی راهنمای خرید برنج برای عید بپردازیم. اگر قصد خرید برنج شب عید را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

برنج ایرانی بخریم یا خارجی؟

این که برای شب عید برنج ایرانی بخریم یا برنج خارجی بیشتر به سلیقه و همچنین قیمت این برنج‌ها باز می‌‌گردد. قیمت برنج‌های ایرانی معمولا به دلیل کیفیت بالای آنها نسبت به برنج‌های خارجی بالاتر است و به همین دلیل برنج‌های خارجی به عنوان گزینه‌های اقتصادی و به صرفه همواره مورد توجه هستند. اما برای بسیاری از مصرف کنندگان کیفیت بالاتر برنج اهمیت بیشتری دارد و این افراد اقدام به خرید برنج‌های با کیفیت ایرانی می‌‌کنند. در صورتی که کیفیت برای شما مهم است و قصد دارید از عطر و طعم فوق العاده برنج برخوردار شوید، خرید برنج‌های ایرانی بسیار بهتر است. اما در صورتی که صرفا قیمت برای شما اهمیت دارد، می‌‌توانیم با چشم پوشی از کیفیت پایین‌تر برنج‌های خارجی، این نوع برنج را تهیه کنید.

کدام نوع برنج را برای عید بخریم؟

برنج‌های خارجی به انواع مختلفی مانند برنج هندی برنج پاکستانی برنج تایلندی و… تقسیم می‌‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از برنج باسماتی، برنج 1121 و انواع دیگر. این برنج‌ها معمولا گزینه هایی مقرون به صرفه هستند و عطر و بوی خیلی زیادی ندارند، اما انواع دانه بلند در میان آن‌ها مشاهده می‌‌شود.

برنج‌های ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و عطر و طعم فوق العاده‌ای را برای شما به ارمغان می‌‌آورند. این نوع برنج‌ها و انواع مختلفی مانند برنج‌های پرمحصول و برنج‌های اصلی تقسیم بندی می‌‌شوند که قیمت آن‌ها را بسیار متنوع می‌‌کند. برنج‌های پرمحصول مانند برنج صدری، برنج ندا، برنج فجر و … عطر و طعم کمتری نسبت به سایر برنج هایی ایرانی دارند، اما برای افراد، رستوران ها، تالارها و همه افرادی که قصد خرید برنج در حجم زیاد را دارند، بسیار مناسب هستند و می‌‌توانند عطر و طعم مطلوب برنج ایرانی را برای این افراد فراهم کنند.

اما انواع با کیفیت‌تر مانند برنج طارم هاشمی، ضمن داشتن عطر و طعم فوق العاده عالی، بهترین گزینه برای تهیه انواع پلو و چلو ایرانی در مجالس و مهمانی‌ها به خصوص در مهمانی‌های شب عید هستند.

قیمت برنج شب عید

قیمت برنج شب عید به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌‌توان به نوع برنج، ایرانی یا خارجی بودن، محل تولید، عطری یا پرمحصول بودن برنج و … عوامل دیگر اشاره کرد. قیمت برنج ایرانی به دلیل عطر و طعم فوق العاده آن‌ها معمولا بالاست و برنج‌های خارجی نیز به عنوان نوع اقتصادی در بازار موجود است. معمولا در زمان‌های نزدیک به عید شاهد افزایش قیمت برنج هستیم. به همین دلیل است که بسیاری از مصرف کنندگان سعی می‌کنند برنج موردنیاز خود را به صورت سالانه و در زمان نزدیک به برداشت (مثلا پاییز یا زمستان) خریداری کنند.

 

پست‌های اخیر: