روش های تشخیص برنج ایرانی از خارجی

تشخیص برنج ایرانی از خارجی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مصرف کنندگان برنج ایرانی در زمان خرید برنج است. بسیاری از خریداران در هنگام خرید برنج ایرانی‌ می‌پرسند که چه راهی برای تشخیص برنج ایرانی از برنج خارجی وجود دارد؟ روش‌های مختلفی برای شناسایی برنج ایرانی از برنج خارجی وجود دارد. برنج‌های ایرانی بهترین کیفیت را در بین برنج‌های تولیدشده در سراسر دنیا دارند و برای مصرف‌کنندگان مهم است که برنج‌های ایرانی باکیفیت را خریداری کنند. اما متاسفانه ترکیب برنج ایرانی با برنج خارجی و حتی فروش برنج خارجی به جای برنج ایرانی، سبب شده است تا خریداران در برخی از موارد نسبت به اصالت و کیفیت برنج ایرانی تردید داشته باشند. در ادامه این مقاله از وبلاگ گالش قصد داریم به بررسی روش تشخیص برنج ایرانی از خارجی بپردازیم.

عطر و بوی عالی برنج ایرانی

بو و عطر بسیارخوب برنج ایرانی بسیار مشهور و محبوب است. در ایران و سراسر دنیا، برنج ایرانی را با عطر و بوی استثنایی‌ می‌شناسند. در صورتی که برنج موردنظر از عطر و بوی زیادی برخوردار نباشد، ممکن است که برنج ایرانی نباشد یا ترکیبی از برنج ایرانی و خارجی باشد. یکی از راه‌هایی که‌ می‌توانید برنج ایرانی را از برنج خارجی تشخیص دهید این است که برنج‌های موردنظر را کف دست خود قرار دهید و آن‌ها را بو کنید. عطر و بوی برنج ایرانی حتی در حالت خام نیز کاملا مشخص است.

کیفیت پخت برنج‌های ایرانی

برنج ایرانی از کیفیت پخت بسیار خوبی برخوردار است. بسیاری از برنج‌های ایرانی بهترین کیفیت پخت را در بین برنج‌های سراسر دنیا دارند. برنج ایرانی اصلی در زمان پخت بسیار قد‌ می‌کشد و ری‌ می‌کند. در صورتی که برنج موردنظر کیفیت پخت خوبی نداشته باشد، نمی توان گفت این برنج خالص ایرانی است. اما یکی از سوالاتی که خریداران دارند این است که چگونه پیش از خرید برنج ایرانی، کیفیت آن را تست کنیم؟

فروشگاه گالش برای اطمینان دادن به مشتریان عزیز درباره کیفیت عالی برنج‌های این فروشگاه، بسته‌های تستی برنج را عرضه می‌کند. شما‌ می‌توانید بسته تستی برنج ایرانی را از هر کدام از محصولات گالش خریداری کنید و پس از پخت و تست، حجم موردنیاز خود را از برنج گالش خریداری کنید.

ظاهر و شکل دانه‌های برنج ایرانی

برنج‌های ایرانی انواع متنوعی دارند و شکل دانه‌های آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل شکل ظاهری برنج‌ها یکی از بهترین روش‌های تشخیص برنج ایرانی از خارجی است. ظاهر برنج ایرانی به طور واضح با برنج خارجی متفاوت است و دانه‌هایی روشن تر دارند. برنج‌های ایرانی دانه‌های شکسته بسیار کمی دارند و خالص و یکدست هستند. برخی از برنج‌های ایرانی مانند برنج طارم هاشمی، دانه‌های درشت تر و برخی دیگر مانند برنج عنبربو،‌ دانه‌های ریزتری دارند. به دلیل تنوع شکل این برنج‌ها توصیه‌ می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با شکل دانه و ظاهر هر کدام از برنج‌های ایرانی، مقاله انواع برنج ایرانی از وبلاگ گالش را مطالعه کنید.

قیمت برنج ایرانی

یکی از راه‌هایی که به شما کمک‌ می‌کند تا برنج ایرانی را از برنج خارجی تشخیص دهید، توجه به قیمت برنج است. بسیاری از برنج‌های ایرانی با توجه به کیفیت بهتر، قیمت بالاتری نسبت به برنج‌های خارجی دارند. به همین دلیل در زمان خرید برنج ایرانی‌ می‌توانید با توجه به قیمت، درباره کیفیت و اصالت برنج ایرانی نتیجه گیری کنید.

پست‌های اخیر: