فرق برنج شیرودی با برنج طارم هاشمی

برنج شیرودی و برنج طارم هاشمی دو مورد از انواع برنج‌های باکیفیت ایرانی هستند. این دو برنج ضمن داشتن تفاوت‌های بسیار زیاد، شباهت هایی نیز با هم دارند. زیرا برنج شیرودی از ترکیب برنج هاشمی با برنج خزر بدست آمده است و ترکیبی از ویژگی‌های این دو برنج را دارد. به دلیل شباهت‌های موجود بین این دو برنج، ممکن است در هنگام خرید و تشخیص دچار اشتباه شوید. یکی از سوالاتی که علاقه مندان برنج‌های ایرانی می‌پرسند این است که فرق برنج شیرودی با برنج طارم هاشمی چیست؟ در ادامه با وبلاگ گالش همراه باشید تا تفاوت برنج شیرودی با برنج طارم هاشمی را برای شما توضیح دهیم.

آشنایی با انواع شیرودی و طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی یکی از برنج‌های عطری، کم محصول و خوشپخت ایرانی است و بسیاری از مصرف کنندگان، این برنج را باکیفیت ترین برنج ایرانی به شمار می‌آورند. کیفیت بالا، عطر و طعم استثنایی و قیمت بالاتر نسبت به سایر برنج‌های ایرانی از ویژگی‌های برنج طارم هاشمی است. برای آشنایی بیشتر با برنج طارم هاشمی، حتما به مقاله “برنج طارم هاشمی چیست؟ | راهنمای خرید برنج طارم هاشمی” از وبلاگ گالش سری بزنید.

برنج شیرودی نیز یکی از برنج‌های پرمحصول ایرانی است که از نظر شکل ظاهری خیلی شبیه به برنج طارم هاشمی است با این تفاوت که عطر و طعم آن کم است و قیمت مناسب‌تری دارد. به دلیل قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول، از برنج شیرودی در مکان‌هایی مانند رستوران‌ها، هتل‌ها، سفره خانه‌ها و همه مکان‌هایی که به حجم زیادی از برنج خوشمزه ایرانی نیاز دارند، به عنوان یک برنج خوشپخت و مقرون به صرفه استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنج شیرودی، می‌توانید مقاله “برنج شیرودی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟” از وبلاگ گالش را مطالعه کنید.

فرق قیمت برنج شیرودی با برنج طارم هاشمی

قیمت برنج ایرانی رابطه مستقیمی با کیفیت پخت و عطر و طعم آن دارد. قیمت برنج طارم هاشمی با توجه به کیفیت بالای این برنج، نسبت به برنج شیرودی بالاتر است. به همین دلیل برنج طارم هاشمی برای مصرف شخصی و خانواده مناسب تر است و ممکن است برای خرید در حجم زیاد، به صرفه نباشد. اما در صورتی که قصد خرید حجم زیادی از برنج ایرانی را داشته باشید، برنج شیرودی گزینه مناسبی است.

مقایسه برنج شیرودی و طارم هاشمی از نظر کیفیت

از نظر کیفیت، برنج طارم هاشمی در بین برنج‌های ایرانی حرف اول را می‌زند. اگر قصد خرید بهترین برنج ایرانی برای پخت در مجالس، جشن ها، مهمانی‌ها یا مصرف شخصی را دارید، برنج طارم هاشمی بهترین گزینه است. اما در مقابل برنج شیرودی کیفیت پایین‌تری دارد. البته توجه داشته باشید که کیفیت کمتر برنج شیرودی، به معنای بی کیفیت بودن آن نیست. زیرا همه برنج‌های ایرانی ازجمله برنج شیرودی از برنج‌های خارجی مانند برنج هندی و پاکستانی کیفیت بالاتری دارند. بلکه منظور از کیفیت کمتر برنج شیرودی، در مقایسه با برنج بسیار باکیفیت طارم هاشمی است.

شکل ظاهری دانه برنج شیرودی و هاشمی

شکل برنج‌های طارم هاشمی و شیرودی بسیار شبیه به هم است. برنج طارم هاشمی دارای دانه‌های بلند و قلمی است. رنگ دانه‌های این برنج نیز سفید مایل به کرم است. برنج شیرودی نیز دارای دانه‌های بلند و قدکشیده است و رنگ آن معمولا سفید کدر است. اگر در زمینه انواع برنج‌های ایرانی اطلاعات زیادی نداشته باشید، شناسایی این دو نوع برنج برای شما دشوار خواهد بود.

پست‌های اخیر: