چطور ته دیگ ماستی خوشمزه بپزم؟

یکی از محبوب ترین غذاها در کنار برنج و ماکارونی ته دیگ است. ته دیگ انواع مختلفی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ته دیگ سیب زمینی، ته دیگ نان، ته دیگ برنج، ته دیگ ماستی و … اشاره کرد. ته دیگ ماستی یکی از خوشمزه ترین انواع ته دیگ است؛ اگرچه شاید نسبت به انواع دیگر ته دیگ کمتر آن را می‌پزیم. در این مقاله از وبلاگ گالش، قصد داریم دستور پخت ته دیگ ماستی خوشمزه را برای شما توضیح دهیم.

مواد لازم برای پخت ته دیگ ماستی

برای پخت این غذای خوشمزه، به میزان مناسب برنج نیاز داریم. باید برنج را متناسب با نیاز خود استفاده کنید. همچنین به ۱ قاشق غذا خوری ماست چکیده به ازای هر پیمانه برنج آبکش شده نیاز دارید. متناسب با میزان برنج مورد استفاده، به میزان کافی روغن هم نیاز دارید.

دستور پخت ته دیگ ماستی

بر اساس نوع برنج مورد استفاده، آن را از قبل خیس کنید و کمی نمک به آن اضافه کنید. سپس آب را در یک قابلمه به حالت جوش درآوردید و برنج خیس‌شده را به آن اضافه کنید.

پس از اینکه برنج کمی نرم و آماده مرحله آبکش شد، آن را آبکش کنید. سپس مقداری از برنج آبکش شده را در یک کاسه متوسط می‌ریزیم و به ازای هر کاسه، یک قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه می‌کنیم و آن را هم می‌زنیم.

با توجه به اینکه امکان چسبندگی این ته دیگ بسیار زیاد است، حتما یک قابلمه نچسب را انتخاب کنید و کف آن را مقداری روغن بریزید.

حالا مخلوط برنج و ماست را به آن اضافه کنید و ته آن را صاف کنید. سپس بقیه برنج آبکش‌شده را نیز روی آن بریزید و چند سوراخ روی آن ایجاد کنید تا بهتر دم بکشد.

به ازای هر پیمانه برنج خام، یک چهارم فنجان آب به دور قابلمه اضافه کنید. در مرحله آخر به برنج اجازه دهید تا برنج کم کم دم بکشد. برای اینکار ابتدا برای مدت کمی حرارت را زیاد کنید و سپس آن را کم کنید تا برنج به شکل ملایم دم بکشد.

جمع بندی

در این مقاله یکی از بهترین دستور پخت‌های ته دیگ ماستی را برای شما شرح دادیم . اگر شما هم نکته یا روش خاصی برای پخت این غذای خوشمزه در نظر دارید، حتما در زیر همین مقاله در بخش نظرات، با ما و سایر کاربران مطرح کنید.

پست‌های اخیر: