حسین‌علی شمسی

کشاورز، حسین‌علی شمسی

آقای حسین‌علی شمسی متولد ۱۳۳۰ فرزند لطفعلی و اهل روستای ساروکلا (سیاهرود کلا) قائمشهر است و ۴ فرزند دارد.

او هم اکنون دبیر بازنشسته است و به صورت تمام وقت مشغول کشاورزی است. او می گوید که کشاورزی کردن به او انرژی و قوت می دهد و هرگز از این کار خسته نخواهد شد.
زمین‌های کشاورزی حسینعلی شمسی در روستا ساروکلا قائمشهر واقع شده  که در آن برنج طارم هاشمی کشت می‌کند. این زمین ها از پدر به او به ارث رسیده است. در زمان کشت برنج او به طور متوسط زمین شالیزاری خود را دو بار کوددهی می‌کند. آب زمین کشاورزی خود را نیز از چاهی که چند سال قبل به سختی توانست مجوز حفر آن را بگیرد تامین می‌کند.

این کشاورز علاوه بر کشت برنج  باغ مرکبات نیز دارد و نارنگی و پرتقال پرورش می‌دهد. از مهمترین دغدغه‌های حسینعلی شمسی این است که تا زنده است پیشه کشاورزی را که از پدرش به ارث برده زنده نگه دارد و روی زمین‌هایش کشاورزی کند. او زحمت بسیار زیادی برای کشت محصولات می‌کشد اما با این حال همیشه هنگام فروش محصولات با مشکل مواجه می‌شود و به همین دلیل از ایده گالش بسیار استقبال کرده و به همکاری با گالش روی آورده است.

حسینعلی شمسی دوست دارد با خیال راحت  کشاورزی کند و تجربیاتش را در اختیار فرزندانش قرار دهد.

برای بازگشت به صفحه‌ی کشاورزان بر روی این لینک کلیک کنید.

 

logo-samandehi
گالش و کشاورزان

هدف اصلی استارت‌آپ گالش حمایت از کشاورز‌ها هستش. گالش معتقد هست اگر بتونه محصول کشاورز‌ها رو بدون واسطه و با قیمت مناسب بدست مشتری برسونه، می‌تونه از اون‌ها انتظار داشته باشه محصولی با کیفیت‌تر کشت کنند، کمتر آب مصرف کنند و کود‌های شیمیایی رو هم از چرخه کشت محصول‌ها حذف کنند.
اگر خواستید بیشتر با پروژه گالش و داستان کشاورز‌هایی که ازشون خرید می‌کنید آشنا شید، به صفحه حمایت از کشاورز سری بزنید 🙂